WYGŁADZANIE CELLULITU

Aby poruszyć zwłókniałą tkankę, nawet w zaawansowanym cellulicie, jako pierwszy krok często rekomenduje się falę uderzeniową. Fala uderzeniowa rozbija połączenia pomiędzy strukturami tkanki tłuszczowej. Swoją skuteczność i bezpieczeństwo zawdzięcza fizjoterapeutycznym właściwościom, stąd wywodzi się ta technologia. Aby pogłębić efekty i “upłynnić” rozbitą tkankę tłuszczową, pomiędzy zabiegami w serii, najlepszym rozwiązaniem jest włączenie regularnych zabiegów endermologii. Endermologia pomaga w drenażu tkanki i ułatwia jej metabolizowanie przez organizm. Dzięki temu efekty pojawiają się szybciej i są po prostu lepsze. Uzupełnieniem, ale też samodzielnym zabiegiem w walce z cellulitem, jest karboksyterapia. Medyczny dwutlenek węgla dostarczany do tkanki ma za zadanie pobudzić miejscowo krążenie, a tym samym przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i jej metabolizm. Doskonałym uzupełnieniem zabiegów z wykorzystaniem technologii będą także zabiegi modelująco-pielęgnacyjne.

METODY REDUKCJI CELLULITU

W Instytucie od lat prowadzimy kompleksowe terapie zmniejszające widoczność tzw. pomarańczowej skórki. Pojawia się ona najczęściej na udach, rzadziej na ramionach, brzuchu i stanowi spory kompleks estetyczny, ale może prowadzić też do poważniejszych kłopotów np. z krążeniem krwi. Dlatego nie należy zwlekać, wdrożyć odpowiednie nawyki tj. picie dużej ilości wody, ruch, zdrowa dieta i wspomóc redukcję cellulitu zabiegami oraz pielęgnacją domową. Dlaczego to właśnie kobiety dotyka problem cellulitu? Wpływ ma na to estrogen - hormon żeński, ale także inny układ podskórnej tkanki tłuszczowej. Dużo mówi się o wpływie współczesnego środowiska, nieodpowiedniego odżywiania, a dokładniej żywności pełnej szkodliwych składników, pestycydów itp. które mają wpływ na to, że problem cellulitu jest bardziej powszechny i może dotykać nawet 90% dorosłych kobiet.


BEZINWAZYJNA REDUKCJA CELLULITU

W Instytucie współpracujemy z markami premium, które oferują zabiegi i produkty do pielęgnacji domowej, oparte o składniki aktywne odpowiednio stymulujące procesy regeneracyjne skóry. Tym samym takie zabiegi wpływają na widoczność cellulitu, a dzięki masażom również na krążenie, wyszczuplenie i ujędrnienie skóry. Jednym z takich zabiegów są bandaże AROSHA połączone z presoterapią. To czas w którym możesz oddać się relaksowi. Specjalnie nasączone bandaże, którymi terapeuta owinie Twoje ciało, intensywnie oddziałują na cellulit wodny i nawilżenie skóry, a towarzyszące temu rytuały - szczotkowania ciała, masażu, powodują, że zabieg jest niezwykle przyjemny. Rekomendowane wykonywanie w serii. Innymi zabiegami, bez wykorzystania technologii, ale świetnie uzupełniającymi terapię cellulitu w Instytucie są zabiegi Diego dalla Palma na ciało. Dobierane indywidualnie do potrzeb skóry i tkanki: w zależności od tego czy masz bardziej cellulit wodny, czy tłuszczowy, czy potrzebujesz wyszczuplenia, czy ujędrnienia.

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni? Umów się na konsultację! W Grodzisku Wielkopolskim, w Instytucie Zdrowia i Urody znamy się na cellulicie jak mało kto!