PROBLEMY SKÓRY GŁOWY

Trychologia to także problemy skóry głowy. Skóra głowy pełni rolę ochronną dla podstawy włosa, dlatego tak ważna jest jej dobra kondycja - a jest to jeden z najbardziej zaniedbywanych obszarów przy pielęgnacji włosów. Nadmierne rogowacenie naskórka może powodować, że skóra - podobnie jak na twarzy, czy innych obszarach ciała, aby dobrze funkcjonować, potrzebuje złuszczenia i oczyszczenia. Do diagnozy stosujemy specjalne urządzenie: trichoskop, który pozwala w znacznym powiększeniu przyjrzeć się skórze skóry głowy. Badanie trychologiczne w Grodzisku Wielkopolskim w Instytucie Beauty Lucyny Cecuły polega na postawieniu diagnozy, zleceniu odpowiednich badań, a następnie wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

LECZENIE ŁYSIENIA, PROBLEMÓW Z WŁOSAMI

Nadmierne wypadanie włosów, przerzedzenie włosów, powszechnie używane - łysienie, mogą mieć wielorakie przyczyny. Najczęściej problem pochodzi z wnętrza organizmu, a włosy są jednym z objawów, które daje. Najczęściej diagnozowanymi chorobami, którym współtowarzyszy wypadanie włosów, są dolegliwości tarczycowe, cukrzyca lub insulinooporność, ale także braki witamin. Dlatego konsultację trychologiczną często łączymy ze zleceniem odpowiednich badań, aby jak najszerzej móc spojrzeć na problem z którym przychodzi klient, a następnie móc wdrożyć skuteczne postępowanie.


TRYCHOLOG GRODZISK WIELKOPOLSKI

Magdalena Chojnacka od 25 lat pracuje jako stylista fryzur, a prawdziwą pasję do zawodu odkryła w trychologii. Dzięki licznym szkoleniom i konferencjom od lat wprowadza w Instytucie Zdrowia i Urody całkowicie nową jakość opieki nad włosem. Wykonuje leczenie łysienia w Grodzisku Wielkopolskim, badania trychologiczne, zaleca pielęgnację i przeprowadza zabiegi wpływające na porost włosów, zahamowanie wypadania, a także poprawiające ich wygląd. Łączy je z profesjonalną stylizacją fryzjerską, dzięki temu klienci, nawet w trakcie terapii trychologiczną, mogą cieszyć się pięknym kolorem i modnym cięciem. Magda pomogła już setkom klientów, którzy polecają ją każdemu kto boryka się z problemami z włosami.

ZABIEGI TRYCHOLOGICZNE

Do najpopularniejszych zabiegów trychologicznych należy mezoterapia skóry głowy, która pozwala dostarczyć w głąb skóry niezbędne składniki aktywne, wzmacniające cebulki włosów. Najczęściej są to koktajle na bazie biotyny albo peptydów. Taki zabieg wykonywany jest w serii i należy w trakcie kuracji ściśle przestrzegać wskazań trychologa. Tylko regularność powtórzeń i stosowanie odpowiednich preparatów, będzie prowadziło do sukcesu. W Instytucie proponujemy również szereg zabiegów złuszczających na skórę głowy, które mają także zastosowanie w przypadku skór atopowych, z łupieżem, także łuszczycą. Dzięki temu możemy poprawić wygląd włosów - ograniczyć ilość złuszczającego naskórka, a tym samym znacząco wpłynąć na samopoczucie.

Trycholog Grodzisk Wielkopolski