LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Jednym z najważniejszych zabiegów, pozwalających trwale pozbyć się pajączków na twarzy i ciele jest laseroterapia. Laser pozwala zamknąć rozszerzone naczynie, powodując, że następnie jest ono wchłaniane przez organizm. Zabieg trwa krótko a efekty widoczne są natychmiast po. Ilość powtórzeń uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu. Drobne naczynka jesteśmy w stanie usunąć już podczas pierwszej wizyty. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, najważniejsze jest to aby nie poddawać skóry zabiegom naruszającym naskórek, w tym w okresie kilku tygodni przed należy wstrzymać się z peelingami i innymi preparatami złuszczającymi. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów laserowych, nie mogą one być wykonane na skórze opalonej. A także po nich należy stosować ochronę przeciwsłoneczną o wysokiej mocy. Sam zabieg bywa odczuwalny, szczególnie dlatego, że pajączki pojawiają się w bardzo wrażliwych okolicach, jak np. skrzydełka nosa. Pocieszające jest to, że trwa kilka chwil. Po zabiegu może występować zaczerwienienie obszaru poddawanego zabiegowego, które ustępuje do kilku godzin po zabiegu.

O PROBLEMIE

Zmiany naczyniowe, powszechnie zwane pajączkami, to problem nie tylko estetyczny. Nieleczone zmiany naczyniowe mogą prowadzić do rozwoju trądziku różowatego i innych problemów dermatologicznych. Im szybciej umówisz się na laserowe zamykanie naczynek tym większe prawdopodobieństwo, że terapia będzie trwała krótko, a efekty będą się utrzymywać długo. Niezbędnym elementem skutecznej terapii skóry naczyniowej jest także dedykowana specjalistyczna pielęgnacja, nacelowana na wzmocnienie naczyń krwionośnych, nawilżenie skóry i ochrona przeciwsłoneczna. W Instytucie Zdrowia i Urody Lucyny Cecuły zajmujemy się kompleksową terapią skór naczyniowych.


PIELĘGNACJA SKÓRY NACZYNIOWEJ

Zamykanie naczynek w Grodzisku Wielkopolskim w Instytucie Lucyny Cecuły wspiera profesjonalna pielęgnacja domowa i zabiegowa. Posiadamy w ofercie szereg zabiegów bezinwazyjnych, których celem jest dostarczenie skórze składników aktywnych redukujących rumień, wzmacniających naturalne bariery ochronne a także dbające o mikrobiom skóry. Wszystko dopasowywane jest indywidualnie do potrzeb i stanowi element złożonej, specjalistycznej terapii skóry. Efektem ubocznym zamykania naczynek w Instytucie i poprawy kondycji skóry jest całościowa poprawa rozświetlenia, wyrównania kolorytu i odmłodzenie. Zaufaj specjalistom, stosuj się do zaleceń pozabiegowych i ciesz się piękną skórą!

Zamykanie naczynek Grodzisk Wielkopolski