LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Laser to jedna z metod redukcji przebarwień, która cieszy się wysoką skutecznością i szybkim działaniem. Zadaniem lasera jest rozbicie miejscowo zgromadzonego barwnika, który następnie w naturalnych procesach metabolizmu zostaje wchłonięty przez organizm. Czasem wystarczy jeden zabieg, ale dla najlepszych rezultatów rekomendowana jest seria zabiegów. Najważniejszym elementem terapii przebarwień jest ochrona przeciwsłoneczna. Laser narusza struktury ochronne skóry, więc tym bardziej należy sięgać po profesjonalne filtry przeciwsłoneczne. Dla utrzymania rezultatów rekomendowane jest korzystanie z filtrów przez cały rok, nawet jeśli nie nadużywamy kąpieli słonecznych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera to nie tylko redukcja przebarwień, ale także całościowa poprawa zagęszczenia i rozświetlenia skóry. Stymulacja skóry do regeneracji laserem niesie za sobą wiele korzyści.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia mają różne pochodzenie. Są wynikiem nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, ale tendencję do nich mogą zwiększać choroby, zwłaszcza związane z hormonami, przyjmowane leki i zioła światłouczulające oraz nieodpowiednie kosmetyki. Przebarwienia powstają także w przypadku niestosowania się do zaleceń pozabiegowych - jak np. unikanie opalania po zabiegach laserowych. Mają różną formę - czasem są to drobne plamki o delikatnie ciemniejszym od skóry zabarwieniu, innym razem mają formę bardziej rozlanych plam o ciemnobrązowym odcieniu. Forma i stopień zaawansowania problemu determinuje wybór odpowiedniego zabiegu. Specjaliści z Instytutu Beauty Lucyny Cecuły indywidualnie dobierają terapię, aby uzyskać jak największą skuteczność, przy jak najmniejszej ilości zabiegów. Jedną z najpopularniejszych metod jest laserowe usuwanie przebarwień. W Grodzisku Wielkopolskim w Instytucie stosujemy różne zaawansowane technologie laserowe, które łączymy z profesjonalnymi zabiegami pielęgnacyjno-terapeutycznymi, po to aby uzyskać wielopoziomowy efekt trwałego usuwania przebarwień.


FILTRY UV

W Instytucie Beauty w Grodzisku Wielkopolskim znajdziecie Państwo szeroki wybór PROFESJONALNYCH filtrów UV. Dlaczego to takie ważne? Bo profesjonalny filtr przeciwsłoneczny pozwala skutecznie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale także pielęgnuje skórę. Nie zapycha porów skóry, nie dostarcza składników szkodliwych. Profesjonalne filtry UV to zdrowie i uroda w jednym. Dostarczamy naturalne kosmetyki i dermokosmetyki specjalistycznych marek, dzięki którym mogą Państwo bezpiecznie korzystać ze słońca. Stawiamy na profilaktykę przebarwień, stąd znajdziecie w naszym salonie różne rodzaje filtrów, a w kwestii doboru odpowiedniego - możecie liczyć na naszych Specjalistów.

BEZINWAZYJNE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Inną metodą usuwania przebarwień, która stanowi uzupełnienie terapii laserowych, albo samodzielną terapię w przypadku osób z przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych, są zabiegi terapeutyczno pielęgnacyjne. Oparte są one w dużej mierze na kwasach, których zadaniem jest złuszczanie skóry, stymulacja do regeneracji naskórka, także rozjaśnianiu skóry na skutek tych procesów. Dochodzi więc do złuszczenia zmienionych barwnikowo miejsc. Takie zabiegi to także porcja odżywczych składników dla skóry. Efektem jest nie tylko rozjaśnienie przebarwień, ale także lepsza kondycja skóry.