REDUKCJA ROZSTĘPÓW

Rozstępy to powszechny problem, powstający w miejscach, gdzie skóra nie nadąża za wzrostem. Może być to skutkiem otyłości, ciąży, ale także nadmiernego wzrostu w okresie dojrzewania. Mają charakter czerwonych pręg, które później zmieniają barwę na białe. Najczęściej diagnozowane są na plecach, w okolicy bioder, na brzuchu, ale także w mniej oczywistych miejscach jak np. piersi, ramiona, czy kolana. Redukcja rozstępów jest możliwa, chociaż wymaga to wielu zabiegów i na to należy być przygotowanym. Im świeższe rozstępy tym większa szansa szybszego powodzenia. Do redukcji rozstępów w Grodzisku Wielkopolskim w naszym Instytucie wykorzystujemy najczęściej zabiegi laserowe, karboksyterapię i mezoterapię. Podobnie jak w przypadku blizn, najważniejsze to uelastycznić i aktywować zwłókniałą tkankę. Po każdym zabiegu potrzebuje ona czasu do odnowy i z każdym kolejnym zabiegiem widoczność rozstępów się zmniejsza. Nasi specjaliści dobierają indywidualnie zabiegi do problemu, mając na uwadze czas powstania rozstępów, miejsce oraz ich rozległość.

USUWANIE BLIZN LASEREM

Blizny są elementem życia każdego człowieka. Na skutek urazów, przebytych zabiegów operacyjnych, a czasem na skutek przebytych chorób, typu trądzik - powstają zmiany powszechnie nazywane bliznami. Mogą mieć one różną głębokość i rozległość. W Instytucie stosujemy szereg metod, które pozwalają pozbyć się problemu, uelastycznić tkankę, poprawić jej gładkość, zlikwidować widoczność niechcianych blizn. Jedną z najpopularniejszych metod są zabiegi laserowego usuwania blizn. Laser powoduje w tkance kontrolowane mikrouszkodzenia, które stymulują tkankę do regeneracji. Uzupełnieniem takich terapii może być karboksyterapia, która poprawia krążenie i mezoterapia odpowiednim preparatem, który będzie uzupełniał braki w kolagenie i aktywował włókna elastynowe. Dzięki temu tkanka zyskuje “zastrzyk” mocy do przebudowy i intensyfikuje procesy naprawcze.


PROFESJONALNA PIELĘGNACJA BLIZN

Elementem uzupełniającym terapii blizn i rozstępów jest odpowiedni dobór kosmetyków. Wspierają one regenerację naskórka, przyspieszają gojenie, dostarczają niezbędne składniki aktywne, dzięki którym skóra powraca do równowagi. Odpowiednie kosmetyki to także forma zapobiegania powstawaniu rozstępów, np. w przypadku ciąży. Preparaty na rozstępy, bezpieczne dla kobiet w ciąży, znajdziesz w Instytucie Beauty w Grodzisku Wielkopolskim. Współpracujemy z markami, którym, tak jak nam, zależy na bezpieczeństwie i skuteczności. Możesz zawsze, bezpłatnie, skorzystać z doradztwa naszych specjalistów i wybrać odpowiednią pielęgnację dla Ciebie.