REDUKCJA ZMARSZCZEK

Zmarszczki mogą mieć różne przyczyny. Mimiczne, czyli te od uśmiechu i złości, rzeźbią się tam, gdzie najczęściej załamuje się skóra. Inny rodzaj zmarszczek to te, które na skutek braków w skórze - czy to warstwy tłuszczowej, czy kwasu hialuronowego, kolagenu lub elastyny, powstają pod wpływem osłabionego “stelaża” skóry. Pogłębiają się razem z gorszą kondycją skóry, ale także organizmu. Odpowiednie odżywianie i ruch poprawiają także jakość skóry! W Instytucie natomiast odwracamy to, co już powstało. Metody redukcji zmarszczek dopasowujemy indywidualnie. Korzystamy ze skutecznych zabiegów laserowych, a także preparatów do mezoterapii, które dopasowujemy do potrzeb skóry. Najlepiej w przypadku redukcji zmarszczek sprawdzają się terapie łączone, które pozwalają wielopoziomowo stymulować przebudowę skóry.

LIFTING SKÓRY

Najczęstszym problemem skóry, którą dotyka mijający czas, jest postępująca wiotkość. Zazwyczaj obserwowana w formie tzw. chomików (opadających policzków), ale także na skórze wokół oczu, czole, szyi, dłoniach. Z pomocą przychodzą zabiegi liftingujące z zakresu kosmetologii profesjonalnej, które mogą znacząco poprawić strukturę i napięcie skóry, bez konieczności sięgania po interwencje chirurgiczne. Wśród najpopularniejszych metod na rynku, rewolucję stanowi HIFU, czyli wysoko skoncentrowane ultradźwięki, przechodzące przez skórę i dokonujące mikrouszkodzeń w głębokich warstwach skóry, prowadząc do intensywnego obkurczenia. Inną, skuteczną metodą, może być także radiofrekwencja mikroigłowa, czyli termolifting z mikrouszkodzeniami, który głęboko stymuluje skórę do przebudowy i obkurczenia. Doskonałym wariantem, wymagającym jednak większej ilości powtórzeń, może okazać się klasyczny lifting falą radiową. Stymulacja kolagenu i elastyny, powoduje nie tylko poprawę jędrności, ale także rozświetlenie skóry. W Instytucie podchodzimy indywidualnie do każdej skóry, dlatego warunkiem kwalifikującym jest konsultacja ze specjalistą.


KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE

Elementem obowiązkowym terapii odmładzających jest pielęgnacja domowa. Spośród wielu marek na rynku, wyselekcjonowaliśmy te, których filozofia jest spójna z naszym działaniem, czyli: skuteczność, bezpieczeństwo, naturalność i wysoka jakość. Są one uzupełnieniem zabiegów, jako rytuały pielęgnacyjne, a także kremy, mleczka, serumy do kontynuowania terapii w domu. Dzięki współpracy z kilkoma markami, jesteśmy w stanie proponować Państwu różne warianty, także cenowe. Dobór pielęgnacji następuje w wyniku indywidualnej konsultacji. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty.

NAWILŻENIE SKÓRY

Nasza skóra składa się z wielu warstw z których każda ma różne potrzeby - pielęgnacyjne i odżywcze. Z wiekiem produkcja naturalnego kwasu hialuronowego w skórze spada, efektem czego poszczególne warstwy nadmiernie tracą młodzieńczą wilgotność. W ten sposób skóra staje się sucha, pojawiają się na niej “pomarszczenia” niczym na skórce wysuszonego owocu. Jedną z metod, która uzupełnia kwas hialuronowy, ale także stymuluje inne procesy naprawcze w skórze jest mezoterapia - igłowa, mikroigłowa ale także automatyczna - pozwalająca uzyskać maksymalny komfort zabiegu, dla wszystkich tych, którzy obawiają się bólu. Doskonałym uzupełnieniem są zabiegi kosmetyki białej, które dbają o tę najbardziej narażoną na czynniki zewnętrzne, wierzchnią warstwę skóry. Pracujemy z markami kosmetologicznymi premium, więc zabiegi oparte są na naturalnych preparatach, wzmacniających procesy obronne skóry, chroniące przed utratą wody.